09.06.2023

wydarzenia

Circular Textiles Days

Wizyta studyjna organizowana była w dniach 5-6 czerwca przez Economic Department NL Embassy in Poland i Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO dla polskich firm, dziennikarzy i start-upów z szeroko rozumianej branży mody i tekstyliów.

Udział w targach, był doskonalą okazją do poszukiwania rozwiązań w zakresie recyklingu textile to textile, a także próbą odpowiedzi na pytania: Jaki jest najlepszy sposób – zbieranie i recykling czy wprowadzanie i zwiększanie skali nowych materiałów ? Jak sprawić, by usługa naprawy tkanin była bardziej popularna i opłacalna? Jak zbudować model biznesowy, by tworzyć opłacalne marki oparte na ESG?

W ramach wyjazdu, poza udziałem w targach, odbyły się ciekawe merytorycznie i praktycznie wizyty studyjne w MUD Jeans, New Order of Fashion Lab i United Repair Center. Dały uczestnikom możliwość uczenia się od najlepszych na temat drugiego obiegu, cyrkularności, gospodarki zamkniętego obiegu w branży fashion i umożliwiły podpatrzenie procesów „na żywo”, w praktyce.

Na zakończenie wyjazdu grupa odwiedziła Muzem Fashion for Goods, z czasową wystawą na temat historii i przyszłości bawełny, a także amsterdamskie TROPENMUSEUM (English: Museum of the Tropics), gdzie można było zgłębić historię plastiku.

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo Wear_Fair.

Oddaj