Dzięki partnerowi 4F, Operacji Czysta Rzeka, na podsumowanie naszej rocznej współpracy, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w Charytatywnym Triathlonie i Paratriathlonie sztafetowym Kraina Bugu pod patronatem: Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jarosława Kailinga. Zawody odbyły się 27.08.2022 r.

Triathlon ten powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych. Przychód z opłat startowych i wpłat od sponsorów zostanie przeznaczony na mieszkania chronione, które są formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. Nad projektem czuwa Fundacja Leny Grochowskiej. Dzięki hojności sponsorów udało się w tym roku zebrać kwotę 175 000 zł.

Trasa Triathlonu przebiegała malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie województw: lubelskiego i podlaskiego i wynosiła 52 km i jest podzielona na trzy odcinki: bieg – 8 km, wyścig rowerowy – 31 km, spływ kajakowy – 15 km. Do wyniku liczył się wspólny czas całej drużyny.

Naszą firmę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Olga Komornicka, Marzena Szczurek, Agata Krząstek i Przemysław Feliga oraz Agnieszka Szlapa, Bartosz Grzeszczyk i Michał Zawadzki. Zawodnicy walczyli do samego końca, dając z siebie absolutne 100%!

Uczestnicy mieli okazję podziwiać piękno przyrody w Dolinie Bugu. Szczególnie ważne było to z perspektywy dbania o czystość rzek. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska tylko 10% rzek w Polsce ma stan/potencjał ekologiczny bardzo dobry lub dobry, 60% umiarkowany, a 30 % słaby lub zły. Dużym problemem pozostaje zanieczyszczenie rzek różnego rodzaju odpadami, które mogą zaburzyć równowagę ekosystemów wodnych, prowadząc z czasem do wymierania gatunków roślin i zwierząt.

W Dolinie Bugu powstała Operacja Czysta Rzek, której celem jest poprawianie tego stanu i przeciwdziałanie zanieczyszczeniom. Pierwotnie  akcja miała polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug i jej dopływów. Jednak w ciągu kilku dniu od jej ogłoszenia okazało się, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce. Dodatkowo do akcji bardzo szybko przyłączyły się osoby publiczne oraz lokalni liderzy. Wydarzenie nabrało tempa i z formatu zakładającego jednodniowe działanie nad Bugiem, bardzo szybko rozwinęło się do działań ogólnopolskich. W tym roku także nasza firma włączyła się do akcji i wspólnie staramy się sprzątać planetę.

Więcej o akcji na stronie: Charytatywny Triathlon drużynowy (triathlonkrainabugu.pl)

Więcej o Operacji Czysta Rzeka: Operacja Rzeka

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo Wear_Fair.

Oddaj