Oto jest! Nowa kolekcja 4FxAL która została zaprojektowana w duchu strategii środowiskowej 4F CHANGE. Wraz z Anną Lewandowską stworzyliśmy ubrania wykonane z certyfikowanych materiałów w bardziej zrównoważony sposób.

Najnowsza kolekcja 4F i Anny Lewandowskiej to podkreślenie siły kobiecej natury.  Motywem przewodnim i jedną z głównych inspiracji dla kolekcji jest woda, jako metafora kobiecej natury – symbolizując jej dynamikę . Barwy kolekcji również czerpią swoje inspiracje z przyrody – błękitu wody, odcieni piasku, różu rafy koralowej, ale także mocnych, kamienistych brązów.

Nie są to jedyne odniesienia do natury. Kolekcja 4FxAL została zaprojektowana w duchu strategii środowiskowej 4F CHANGE. W 43% jej produktów użyto certyfikowanych materiałów pozyskanych w bardziej zrównoważony sposób. Wykorzystano bawełnę organiczną, poliester z recyklingu, a także nowe rozwiązania, które nie były dotąd stosowane w kolekcjach 4F, jak np. włókno z alg morskich czy zamki błyskawiczne wykonane z recyklingowanych butelek PET wyłowionych z dna oceanu.

Kolekcja, składa się z trzech linii: essentials, sportstyle oraz trening. Wszystkie linie cechują się niezwykłą uniwersalnością. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć i tworzyć treningowe i miejskie stylizacje.  Essentials to kapsułowa baza sportstyle’owej garderoby o ponadczasowych krojach. Składa się z wygodnych kompletów dresowych mix&match, które można nosić na co dzień. Linia została wykonana wyłącznie z materiałów pozyskanych w bardziej zrównoważony sposób: bawełny organicznej i poliestru z recyklingu. Kolorystyka nawiązuje do barw nieba, wody i piasku, a odcień off-white to naturalny kolor organicznej przędzy bez farbowania.

Co wyróżnia tą kolekcję:

  • 100% bawełny organicznej

Bardziej ekologiczna alternatywa dla bawełny przemysłowej. Jest pozyskiwana z upraw ekologicznych, wykluczających pestycydy i nawozy sztuczne. Bawełna organiczna jest w większości nawadniania wodą z opadów, dzięki czemu chronione są nieodnawialne zasoby wód gruntowych i powierzchniowych.

  • Zamki błyskawiczne z recyklingu

Wszystkie zamki w kolekcji zrobione są z plastiku z recyklingu, a część z nich z recyklingowanych butelek PET wyłowionych z dna oceanu. Przyczynia się to do niwelowania kryzysu środowiskowego w oceanach oraz zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

  • Skarpetki z włóknem z alg morskich

SeaCell™ to przędza wyprodukowana z alg morskich oraz lyocellu, materiału z celulozy drzewnej. Jest ona przyjazna środowisku i w pełni biodegradowalna.

  • Poliester z recyklingu

W części kolekcji wykorzystany został poliester z recyklingu. Jego zastosowanie przyczynia się do mniejszej produkcji pierwotnego poliestru oraz ograniczania ilości odpadów, które zanieczyszczają środowisko naturalne.

  • Nici z recyklingu  

Wszystkie szwy i hafty w linii ESSENTIALS zostały wykonane nićmi pochodzącymi z włókien z recyklingu.

 

Kolekcja 4F×AL dostępna jest w wybranych salonach 4F i na stronie 4f.com.pl.

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do jednego ze sklepów 4F, w których prowadzona jest zbiórka i wrzuć do odpowiednio oznaczonego pojemnika w strefie Wear_Fair.

Oddaj