Nowy rok to dla nas wielkie zmiany. Na dobre żegnamy się z Wieliczką i przenosimy główne biuro firmy do nowej lokalizacji w Krakowie. Chcąc pozostawić po sobie dobry ślad w tym mieście, postanowiliśmy w ramach projektu 4F Change wesprzeć tamtejszą bibliotekę miejską – Mediatekę.

W grudniu w spółce OTCF zorganizowaliśmy akcję „Podzielmy się książką na święta”. Miała ona na celu promowanie czytelnictwa poprzez przekazanie wielickiej bibliotece książek – przede wszystkim o tematyce zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Pracownicy mogli wesprzeć inicjatywę w dwóch formach. Pierwszą z nich było zrobienie porządków w domowej biblioteczce i wybranie z niej pozycji, którymi warto się podzielić. Jedynym warunkiem było, aby data wydania nie była starsza niż 2020 r., a książki były w dobrym stanie. Drugą opcją był zakup konkretnych pozycji z wcześniej przygotowanej listy, na której znajdowały się książki o tematyce szeroko rozumianej ekologii, zrównoważonego życia i zero waste. Tym sposobem wspólnie udało nam się przekazać wielickiej Mediatece ponad 40 egzemplarzy. Wśród przekazanych książek znalazły się między innymi: „O czasie i wodzie” Andri Snær Magnason’a, „Projekt Tatry” Macieja Kozłowskiego i Szymona Ziobrowskiego czy „Jak zerwać z plastikiem” Will’a McCallum’a oraz pozycje dla dzieci tj. „Rumianek i Mięta nie marnują jedzenia. Wegebajki” autorstwa Doroty Żywko.

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce gromadzi i udostępnia zbiory ze wszystkich dziedzin wiedzy. Od lat oferuje mieszkańcom regionu cały wachlarz zajęć. Stara się stworzyć miejsce dla wszystkich, z ciekawą i bogatą ofertą. Za swoje wysiłki i osiągnięcia była wielokrotnie nagradzana, m.in. zdobywając wyróżnienie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy tytuł Perły Powiatu Wielickiego i wiele innych. Biorąc pod uwagę tak bogate portfolio biblioteki, nie mieliśmy wątpliwości, że to właśnie ona jest idealnym miejscem do promowania naszego projektu 4F Change.

Jak mówi Piotr Sionko – p.o. Dyrektor, Zastępca Dyrektora Mediateki-Biblioteki Miejskiej w Wieliczce: „Działalność wielickiej biblioteki stanowi szeroki wachlarz różnorodności pod względem organizacji wszelakich akcji, wydarzeń czy też spotkań. Naszym priorytetem jest szeroko rozumiana promocja czytelnictwa, ale staramy się również wychodzić naprzeciw różnym problemom społecznym
i uwrażliwiać naszych czytelników na trudne i ważne tematy. W roku 2022 w dużej mierze skupiliśmy się na wydarzeniach związanych właśnie z kryzysem ekologicznym. W nawiązaniu do ekologii zrealizowaliśmy dla naszych odbiorców kilka małych jak i dużych akcji, wydarzeń czy też warsztatów”.

W ramach strategii 4F Change firma już wielokrotnie nawiązywała współpracę z różnymi instytucjami. Tatrzański Park Narodowy, Operacja Czysta Rzeka czy Schronisko Psie Pole to tylko niektóre z nich. Ostatnio do ich grona dołączyła również wielicka biblioteka.

„Biblioteki pełnią dzisiaj szczególną funkcję w przestrzeni publicznej – w obszarze komunikacji, edukacji i sferze społecznej. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom otaczającej nas rzeczywistości, podejmują one współpracę z organizacjami, firmami i osobami reprezentującymi różne środowiska i dziedziny życia. Przestrzeń współpracy bibliotek z biznesem jest obszarem, który stanowi pole wzajemnych doświadczeń i może posłużyć bibliotekom do promocji ich działalności i podkreślenia znaczenia, jakie mają dla społeczeństwa. Współpraca ta może odbywać się z obopólną korzyścią, ponieważ dla biznesu skojarzenie z biblioteką jako instytucją o wysokim wskaźniku zaufania publicznego może wzmocnić poczucie przywiązania do firmy lub marki. Ten sposób wymiany wzajemnych korzyści ma realne uzasadnienie, czego wynikiem są coraz częstsze kontakty biznesu z bibliotekami” – mówi Piotr Sionko – p.o. Dyrektor i Zastępca Dyrektora Mediateki – Biblioteki Miejskiej w Wieliczce.

Mamy nadzieję, że dostarczone bibliotece pozycje będę chętnie wypożyczane przez jej czytelników i dzięki nim wzrośnie świadomość społeczeństwa w zakresie tematyki, którą poruszają.

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo 4F Change.

Oddaj