13.10.2023

wydarzenia

Wielka zbiórka elektrośmieci

13 października, już po raz szósty w Polsce, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką” i ma na celu zwrócenie uwagi na temat recyklingu urządzeń elektronicznych, które są często „niewidzialne” dla nas tj. gadżety elektroniczne, urządzenia do pielęgnacji ciała, zabawki elektroniczne, słuchawki, myszki, e-papierosy, czujki dymu, gadżety inteligentnego domu, drony, rowery i hulajnogi elektryczne, piloty, powerbanki, pendrive’y czy po prostu zasilacze czy ładowarki.

Według ONZ w 2023 r. każda osoba na świecie wygeneruje średnio 8 kg elektrośmieci, co oznacza, że globalnie zostanie ich wytworzonych aż 61 mln ton. To więcej niż waży Wielki Mur Chiński. Niestety tylko niespełna 18% tych elektronicznych odpadów zostanie właściwie zebrane, przetworzone i poddane recyklingowi! Zmieńmy to razem!

Masz w domu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny? Chcesz szybko i bezpłatnie pozbyć się zużytej drukarki, komputera czy ekspresu do kawy? Nie wyrzucaj ich do kosza na śmieci, przynieś je do jednego z punktów zbiórki. Więcej informacji o akcji oraz o miejscach, gdzie będzie można oddać elektroodpady tutaj.

Ta międzynarodowa inicjatywa została opracowana przez WEEE Forum przy wsparciu ponad 194 organizacji z 72 krajów świata z 6 kontynentów. Wierzymy, że wydarzenie, skłoni nas wszystkich  do refleksji, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia poziomu recyklingu elektrośmieci i wzrostu świadomości  w zakresie właściwego postępowania z nimi.

Również 4F Change postanowiło przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci. Z tej okazji od 13 października do końca miesiąca w naszym biurze  Krakowie zorganizowana została zbiórka elektroodpadów.

Together we play for the planet. Let’s play it fair.

 

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo Wear_Fair.

Oddaj