Zapraszamy Cię do zapoznania się z pierwszym raportem Drugiego Obiegu Ubrań 4F.

Mocno wierzymy w to, że ekologia to nie chwilowy trend, a niezaprzeczalna konieczność. Mamy świadomość, jak na planetę wpływa branża odzieżowa i chcemy transparentnie przedstawiać wyniki naszych działań. Zaczęliśmy od małych kroków i wciąż pracujemy nad zmianą filozofii działania marki 4F w kierunku cyrkularności. Właśnie przejście z modelu linearnego na model cyrkularny było i jest dla nas kluczowe. Chcemy brać odpowiedzialność za pełen cykl życia naszych ubrań: projekt, produkcję, dostawę, użytkowanie i wprowadzanie do drugiego obiegu.

Stworzenie programu Wear_Fair i rozpoczęcie współpracy z liderem cyrkularnego rynku odzieży używanej możliwe było dzieki nawiązaniu współpracy z Ubrania do Oddania. To dzięki naszemu partnerowi w projekcie, przedłużamy życie ubrań i wprowadzamy je ponownie do sprzedaży w drugim obiegu w kategoriach RENEWED, REPAIRED i REVIVED.  Od listopada 2021 ubrania, które wracają do 4F w wyniku reklamacji, a także te bezpośrednio oddawane przez klientów do UDO lub w naszych salonach w strefach Wear_Fair,  są starannie sortowane i weryfikowane pod kątem potrzebnych napraw, czyszczenia, prania.

Co dzieje się z nimi dalej? Jak wiele z nich rozpoczęło drugie życie?  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat losów zbieranych ubrań, zapraszamy Cię do zapoznania się z pierwszym raportem Drugiego Obiegu Ubrań 4F.

 

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do jednego ze sklepów 4F, w których prowadzona jest zbiórka i wrzuć do odpowiednio oznaczonego pojemnika w strefie Wear_Fair.

Oddaj