Program Wear_Fair wyróżniony nagrodą srebrną w kategorii Innowacja w III edycji konkursu Liderzy ESG.

Zespół 4F Change odebrał nagrodę Lidera ESG przyznaną przez kapitułę konkursu organizowanego wspólnie przez PWC oraz Giełdę Papierów Wartościowyh.

Nagrodę tę otrzymaliśmy za nasz program Wear_fair. Jest to kolejne w tym miesiącu wyróżnienie dla całego zespół OTCF SA za nasze działanie w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Wear_fair to pionierski nie tylko w Polsce, ale też w Europie program zbierania, odnawiania i wprowadzania tekstyliów do ponownej sprzedaży zrealizowany we współpracy spółki OTCF (właściciela m.in. marki 4F) i Ubrania Do Oddania. Celem projektu jest uratowanie przed zmarnowaniem jak największej liczby rzeczy i wprowadzenie ich do ponownego obiegu. Wspólnie stworzyliśmy cyrkularną zmianę i udowodniliśmy, że drugi obieg w marce modowej ma sens, a odpowiednio przygotowana odzież używana może stanowić dla klientów atrakcyjną alternatywę w salonach marki.

Program Wear_fair funkcjonuje od 19 stycznia 2022 r. jako część strategii 4F Change wdrożonej przez spółkę OTCF i ogłoszonej podczas konferencji prasowej i debaty eksperckiej w Westfield Arkadia w Warszawie. Debata skupiła się na wpływie branży tekstylnej i odzieżowej na środowisko i była transmitowana na żywo na Facebooku 4F.

Za każdy zebrany kilogram odzieży 4F przekazuje 1 zł na rzecz Fundacji 4F Pomaga. Z kolei klienci przekazujący odzież mogą skorzystać ze zniżki na używane ubrania dostępne w strefie Wear_fair. Co ważne ubrania można przekazać także bez wizyty w sklepie, zamawiając kuriera do domu.

Obecnie punkty zbiórki ubrań znajdują się w 233 sklepach 4F w całej Polsce. Od początku trwania projektu Wear_fair zebrano 15 731 kg ubrań. Łącznie naprawionych i wprowadzonych do drugiego obiegu zostało 2 683 sztuk ubrań z metką Repaired, z czego klienci kupili 2 330 sztuk.

Od 17 października 2023 r. w dwóch salonach 4F: Westfield Arkadia w Warszawie i CH Bonarka City Center w Krakowie wprowadzono 250 sztuk naprawionych ubrań w widoczny sposób z metką „Nie szukaj dziury w całym”, a w kolejce w magazynie UDO czekają już kolejne ubrania, które zostaną poddane takiej samej naprawie.

Jako organizacja chcemy poprzez nasze działania inspirować wszystkich do zmiany mentalności, do tego, iż moda cyrkularna jest i może być modna i nie jest powodem do wstydu, ale stanowi wyraz dojrzałości, świadomości i odpowiedzialności.

Ta nagroda jest nie tylko dla całego zespołu OTCF, ale przede wszystkim dla naszego partnera w projekcie Ubrania do Oddania.

 

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo 4F Change.

Oddaj