Według raportu Greener Festival przecięty festiwal wytwarza 500 ton emisji dwutlenku węgla. Problemem są też choćby odpady pofestiwalowe czy namioty porzucane przez uczestników.

Mając na uwadze te szkodliwe dla środowiska konsekwencje i chcąc nagłośnić ten temat, w ramach festiwalu muzycznego SoundEdit odbyły się debaty PlayFair poruszające zagadnienia związane z ESG, w których wzięliśmy udział.
Głównym celem wydarzenia było zapoczątkowanie dyskusji o organizacji imprez masowych w duchu less waste ze zwróceniem szczególnej uwagi na koszty środowiskowe eventów. Co więcej, organizatorzy, jak i prelegenci chcieli zainspirować uczestników do wdrażania w życie filozofii (Green) Kaizen.

W rozmowach wzięli udział przedstawiciele różnych branż, nie tylko artystycznej. Byli wśród nich osoby związane z nauką, IT, zarządzaniem przestrzenią miejską branżą deweloperską czy spożywczą.
Całe wydarzenie zostało podsumowane i zebrane w raport, który można przeczytać poniżej. Znajdują się w nim również nagrania ze wszystkich debat.

ZOBACZ RAPORT

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo 4F Change.

Oddaj