12 grudnia odbyła się premiera raportu UN Global Compact Network Poland „Biznes i Prawa Człowieka. Razem dla zrównoważonego rozwoju.”

W raporcie znajdziecie opracowanie z zakresu praw człowieka w biznesie z perspektywy naszej organizacji, w którym przedstawiamy podjęte przez nas działania w tym obszarze.

Wyrównanie szans i inkluzywność stanowią podstawowe wartości dla współczesnych organizacji. Jako OTCF chcemy przyczynić się do trwającej globalnej transformacji w kierunku zrównoważonej i równej przyszłości. Czujemy się odpowiedzialni społecznie, dlatego jedną z naszych wartości jest #BERESPONSIBLE.” – Wojciech Wieronski Członek Zarządu OTCF SA, właściciela marki 4F i Fundacji 4F Pomaga

Tegoroczna publikacja skupia się na tematach związanych ze zrównoważonym rozwojem, inkluzją osób z niepełnosprawnościami, promowaniem różnorodności, redukcją nierówności i wsparciem mniejszości.
Temat jest szczególnie istotny, ponieważ mimo podejmowanych działań i przyjętych deklaracji prawa człowieka nadal nie są w pełni respektowane, zwłaszcza w kontekście łańcucha dostaw, obejmującego kraje słabo rozwinięte. To właśnie w sferze biznesu tkwi szansa rzeczywistego wpływu na standardy życia i respektowanie praw człowieka.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem tutaj.

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo 4F Change.

Oddaj