14.11.2022

projekty

NIE KUPUJ, ADOPTUJ!

Idzie zima, a my właśnie wystartowaliśmy z pierwszym w historii 4F projektem upcyclingowym UPCYCLED JACKETS. DOG APPROVED – wyjątkowymi kurteczkami dla małych psów, które stworzyliśmy w trosce o ciepło i komfort Waszych pupili.

Jednak nie wszystkie czworonogi mają to szczęście, że mają dom, a co dopiero ciepłe ubranka. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w znalezienie nowych właścicieli dla podopiecznych schroniska Psie Pole – Lidii, Szufcia, Szymcia i Psotnicy. Znajdziemy im wspólnie dom przed zimą?

Schronisko Psie Pole

Poznajcie schronisko Psie Pole, w którym obecnie przebywają wspominane pieski. Celem działania schroniska jest zapewnienie opieki nad porzuconymi i niechcianymi psami i kotami, które trafiają do niego po zgłoszeniu przez urzędy gmin, policję i straż miejską. Często zostały one odebrane swoim właścicielom w związku z ich niewłaściwym traktowaniem lub przetrzymywaniem w złych warunkach. Bywają wśród nich zwierzaki bardzo młode (kilkunastodniowe), dorosłe, a także staruszki (powyżej 10 lat).

Opiekunowie w schronisku dokładają wszelkich starań, by naprawić to, co inni zaniedbali. Starają się, by zwierzęta wróciły do zdrowia i znalazły dobre i troskliwe domy, w których będą mogły wieść beztroskie życie, na jakie zasługują!

Pieski polecają się do adopcji!

Lidia to dorosła, pięcioletnia suczka średniej wielkości (ok. 12kg). Lidia jest niesamowicie kontaktowa, uwielbia pieszczoty i kontakt z człowiekiem. Najchętniej siedziałaby na kolanach opiekunów całymi dniami. Dogaduje się z innymi pieskami, ale jest dość zaborcza i broni swojej miseczki. Lidia trafiła do schroniska po wypadku, w wyniku którego przeszła operację tylnej łapki – obecnie porusza się coraz sprawniej, biega, podskakuje i bawi się z innymi psami.

więcej o Lidii

Szufcio to psiak w wieku około trzech lat i wadze 8 kilogramów. Szufcio do niedawna błąkał się po okolicy i bardzo bał się podejść do człowieka. Do schroniska trafił w obroży, co oznacza, że prawdopodobnie miał w przeszłości swój dom i właścicieli. W tym momencie Szufcio jest nieco bardziej pewny siebie, daje się wziąć na ręce i głaskać. Piesek potrafi chodzić na smyczy.

więcej o Szufciu

Szymcio to niewielki piesek o miłym charakterze i wielkim serduszku. Szymcio jest dorosłym psiakiem w wieku ok. 5 lat i wadze ok. 6,5 kg. To wyjątkowo kontaktowy pies, który uwielbia być głaskany i przebywać w towarzystwie człowieka. Nie znamy jego przeszłości, jednak jego zachowanie wskazuje na to, że miał kiedyś dom, w którym ktoś o niego dbał. Szymcio umie chodzić na smyczy i dobrze dogaduje się z innymi psami. Ma raczej spokojne usposobienie, więc może zamieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu w bloku.

więcej o Szymciu

Psotnica to młodziutka suczka w wieku ok. 8 miesięcy. Jest malutka i drobniutka (ok. 6 kg), za to może poszczycić się imponujący przodozgryzem ;) Psotnica to imię nieprzypadkowe, bo sunia ma ogromne pokłady energii i uwielbia psoty, najlepiej w towarzystwie – zarówno ludzkim, jak i psim. Garnie się na ręce i najchętniej by z nich nie schodziła! Psotnica chodzi na smyczy, uwielbia spacery i jest bardzo ciekawska.

więcej o Psotnicy

Lidia, Szufcio, Szymcio i Psotnica, a także inne pieski ze schroniska Psie Pole czekają na ciepły, troskliwy dom. Pomóżmy im go znaleźć przed zimą! Udostępniajcie nasz artykuł, komentujcie, a może… Może sami szukacie przyjaciela na lata? :)

UPCYCLED JACKETS.
DOG APPROVED

dowiedz się wiecej

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do jednego ze sklepów 4F, w których prowadzona jest zbiórka i wrzuć do odpowiednio oznaczonego pojemnika w strefie Wear_Fair.

Oddaj