Jeżeli chcemy, żeby buty służyły nam jak najdłużej, musimy pamiętać, by pielęgnować je na co dzień. Czyszczenie, impregnacja, pastowanie sprawią, że obuwie nie tylko nie będzie się niszczyło, ale również będzie dobrze wyglądało. Jak w takim razie dbać o buty?

Buty ze skóry licowej przecieramy suchą, miękką, najlepiej białą szmatką lub, jeśli są bardzo brudne, wilgotną. Po wyczyszczeniu obuwia nakładamy odrobinę środka pielęgnacyjnego i polerujemy. Chroni to buty przed wilgocią i sprawia, że skóra jest bardziej miękka.

Obuwie zamszowe należy oczyścić z kurzu, brudu i śladów wilgoci za pomocą specjalnych szczotek, a następnie użyć specjalnych produktów do pielęgnacji.

Czyszczenie i impregnowanie butów najlepiej przeprowadzić z wyprzedzeniem, a nie tuż przed wyjściem. Kremy i spraye do pielęgnacji potrzebują czasu, by prawidłowo wchłonąć się w skórę i dzięki temu być maksymalnie skuteczne.

A jak przechowywać buty, kiedy z nich nie korzystamy? Każdy ma swój sposób na przechowywanie butów: ktoś lubi trzymać wszystko w pudełkach, ktoś w plastikowych pojemnikach, a jeszcze ktoś trzyma je na otwartych półkach. Nie robi to zasadniczej różnicy, warto jednak pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach. Buty, które nosisz rzadko, powinny być przechowywane szczelnie wypchane cienkim papierem – ochroni je to przed wilgocią i deformacją. Można też zaopatrzyć się w drewniane prawidła, które pozwolą uniknąć nieładnych zgięć. Ważne! Nigdy nie chowaj mokrych butów do szafy – wysusz je najpierw w wentylowanym pomieszczeniu.

Potrzebujesz nowej pary butów?

Dowiedz się, jak kupując obuwie 4F uzyskać rabat
na usługę czyszczenia butów w woshwosh.

zyskaj rabat

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do jednego ze sklepów 4F, w których prowadzona jest zbiórka i wrzuć do odpowiednio oznaczonego pojemnika w strefie Wear_Fair.

Oddaj