Nubuk to obok zamszu i skóry licowej najczęściej wykorzystywane tworzywo do produkcji butów, zarówno tych sportowych, jak i outdoorowych. To naturalna skóra wyprawiona w charakterystyczny sposób, z króciutkim meszkiem, który powoduje, że but jest miły w dotyku, ale jego utrzymanie w czystości jest bardziej wymagające niż skóry licowej. Jak więc dbać o buty z nubuku?

Część nubukową czyścimy „na sucho” za pomocą specjalnej, gumowej szczotki przeznaczonej do czyszczenia skór szorstkich. Szczotkujemy nubuk w kierunku „pod włos”, aby usunąć brud, który zebrał się między strukturą włosia.

Po wyszczotkowaniu nakładamy na buty specjalistyczny środek dedykowany skórom szorstkim. Jeśli po czyszczeniu pozostaną plamy, należy zastosować specjalny blok do miejscowego czyszczenia tego rodzaju skór. Przywróci on oryginalne wykończenie oraz fakturę skóry.

Jeżeli korzystamy z pianek i cleanerów do skóry szorstkiej, nakładamy i usuwamy je za pomocą suchej bądź lekko wilgotnej ściereczki z mikrofibry.

Wyczyszczone obuwie odstawiamy do całkowitego wyschnięcia, a następnie czeszemy buta specjalną szczoteczką.

Finalnie możemy przystąpić do zabezpieczenia butów. W tym celu polecamy ekologiczny hydrofobowy impregnat w sprayu, rozpylany z odległości ok. 20 cm. Pamiętaj, że lepiej kilkukrotnie wrócić do tego samego miejsca, niż długotrwale nanosić preparat w jednym punkcie, gdyż może to spowodować plamy i zacieki. Impregnat musi się wchłonąć i utrwalić, dlatego buty należy pozostawić na 15-30 minut do pełnego wyschnięcia. Aby zabezpieczyć obuwie przed wilgocią i solą, należy impregnować je co 3 tygodnie.

Potrzebujesz nowej pary butów?

Dowiedz się, jak kupując obuwie 4F uzyskać rabat
na usługę czyszczenia butów w woshwosh.

zyskaj rabat

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do jednego ze sklepów 4F, w których prowadzona jest zbiórka i wrzuć do odpowiednio oznaczonego pojemnika w strefie Wear_Fair.

Oddaj