01.06.2023

wydarzenia

Dzieci na ratunek zwierzętom

Z okazji Dnia Dziecka, w ramach projektu 4F Change postanowiliśmy zrealizować warsztaty dla dzieci łączące naukę z zabawą. Tematem były „Zagrożone zwierzęta – jak pomóc im przetrwać w naszym świecie”.

Wiele gatunków zwierząt jest obecnie zagrożonych wyginięciem z powodu działalności człowieka. Wycinanie lasów, degradacja siedlisk naturalnych, kłusownictwo i handel dzikimi zwierzętami to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do spadku liczebności wielu gatunków. Ochrona zwierząt jest zatem kluczowym elementem dbania o bioróżnorodność i zachowanie ekosystemów, które są niezbędne dla naszego własnego przetrwania.
Wzmacnianie świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony zwierząt jest niezwykle istotne. Edukacja, jaką możemy zapewnić dzieciom i młodzieży, jest kluczem do zmiany postaw i podejmowania działań na rzecz ochrony zwierząt i ich siedlisk. Warsztaty takie jak te, które zorganizowano z okazji Dnia Dziecka, stanowią doskonałą okazję do przekazania wiedzy na temat zagrożeń, z którymi borykają się zwierzęta, oraz sposobów, w jakie możemy im pomóc.

Podczas spotkania, dzieci miały okazję połączyć uwielbianą przez wielu grę Minecraft z tematyką ekologiczno- biologiczną. Dowiedziały się, jakie gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem i jakie kroki można podjąć, aby je ochronić.

Przebieg warsztatów:
Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się, co można zrobić, by chronić zagrożone zwierzęta, a w ramach części praktycznej uczestnicy spróbowali zbudować w Minecraft świat, który w 100% odpowiadał wymaganiom zagrożonych gatunków i pomoże odbudować populacje zwierząt. Zajęcia przeprowadziła firma Dobre Warsztaty.

Działania podejmowane na rzecz ochrony zwierząt mają ogromne znaczenie nie tylko dla nich samych, ale także dla przyszłych pokoleń. Przykładając swoje wysiłki do ochrony zagrożonych gatunków, przyczyniamy się do zachowania dziedzictwa naturalnego naszej planety i tworzenia lepszej przyszłości dla wszystkich istot żyjących. Ochrona zwierząt to nie tylko moralny obowiązek, ale również inwestycja w naszą własną przyszłość.

Firma Dobre Warsztaty– doświadczony organizator ciekawych i interaktywnych zajęć dla dzieci i dorosłych. Ich celem jest zachęcanie do zwiększenia świadomości ekologicznej i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, a oferta firmy Dobre Warsztaty jest skierowana do wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak dbać o planetę.

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo Wear_Fair.

Oddaj