7 grudnia 2021 roku odbyło się III Forum Polskiego Paktu Plastikowego, czyli spotkanie wszystkich Członków tej inicjatywy, podczas którego do Paktu dołączyły 4 nowe firmy, w tym OTCF S.A.

Polski Pakt Plastikowy zrzesza firmy i organizacje, które łączy wspólna wizja nowej gospodarki cyrkularnej tworzyw sztucznych i które chcą wspólnie pracować nad zamknięciem obiegu plastiku w Polsce. Polski Pakt Plastikowy stanowi część globalnej sieci Plastics Pact koordynowanej przez Fundację Ellen MacArthur i jest pierwszą taką inicjatywą w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały gospodarkę – są lekkie, tanie i wytrzymałe. Niestety nie wykorzystujemy ich w sposób zrównoważony. Większość plastiku to jednorazowe opakowania, które po jednym użyciu lądują w koszu, a raczej w środowisku naturalnym, w lasach i oceanach. Mikrodrobiny plastiku znajdują się wszędzie – w wodzie, w pożywieniu, w powietrzu, a ich wpływ na nasze zdrowie nie jest do końca zbadany. Co więcej, produkcja plastiku przyczynia się do znaczącej emisji gazów cieplarnianych.

Nie jesteśmy w stanie całkowicie zrezygnować z plastiku, ale możemy podjąć działania w kierunku zamknięcia jego obiegu, tak by krążył w gospodarce i nie trafiał do środowiska. Firmy z Polskiego Paktu Plastikowego pracują nad poprawą systemu zbiórki, sortowania i recyklingu plastiku, a także szukają nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Polski Pakt plastikowy to inicjatywa, która uruchamia dyskusję o jakości tworzyw sztucznych, nasyceniu rynku i zmianie. Nie da się wykluczyć plastiku z naszej codzienności, ale można go ograniczyć. Cele określone przez Pakt są spójne z naszymi celami. W ramach strategii środowiskowej, którą ogłosimy w styczniu 2022, jednym z ważnych elementów będzie właśnie ograniczenie plastiku w naszych opakowaniach. Jednocześnie cieszymy się, że będziemy częścią grupy, która wypracowuje najlepsze rozwiązania dla całej branży opakowań w Polsce.

– mówi Przemysław Feliga, ESG Project Manager w firmie OTCF S.A.

Obecnie już 31 firm podejmuje konkretne działania, które mają na celu osiągnięcie 6 celów strategicznych Paktu i zamknięcie obiegu opakowań z tworzyw sztucznych na polskim rynku.

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo Wear_Fair.

Oddaj