05.07.2023

wydarzenia

Czyste Tatry

W ubiegły weekend odbyła się 12. edycja akcji “Czyste Tatry ekoMałopolska”, której celem było wspólne sprzątanie polskich Tatr oraz podniesienie świadomości ekologicznej.

Wydarzenie miało miejsce na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem i przyciągnęło tysiące entuzjastów przyrody i miłośników gór, wśród których znaleźli się Changemakerzy.

Miasteczko edukacyjno-ekologiczne przez dwa dni tętniło życiem, oferując specjalne stacje warsztatowe oraz animacje o tematyce ekologicznej. Pierwszego dnia odbył się Wieczór Górski, który zgromadził wybitnych alpinistów, himalaistów i podróżników, takich jak Miłka Raulin, Marek Kamiński i Władysław Bętkowski. Wieczór zakończył się projekcjami filmów z Green Film Festival.
Drugiego dnia, tysiące wolontariuszy wyruszyło na szlaki tatrzańskie zbierać śmieci w myśl hasła tegorocznej edycji akcji: “Razem przenosimy góry”. Ich determinacja i zaangażowanie w sprzątaniu tatrzańskich szlaków miały odzwierciedlenie w ilości zebranych worków śmieci. Łącznie w akcji wzięło udział 2 200 wolontariuszy, którzy zebrali ze szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego 330 kilogramów śmieci.
Po południu, w miasteczku, odbył się ekoMeetUp – spotkanie czołowych polskich influencerów z ich fanami. Był to czas inspirujących dyskusji i wymiany doświadczeń, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie.

Tradycyjnym podziękowaniem dla wolontariuszy za trud włożony w akcję sprzątania Tatr był koncert gwiazdy. W tym roku na scenie Czystych Tatr zagrał Mrozu.
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu partnerów, dla których zaangażowanie w akcję było naturalnym rozwinięciem ich programów proekologicznych. Do ich grona dołączyło 4F Change jako Partner Techniczny. Poza tym, że dostarczyliśmy organizatorowi kurtki marki 4F, to dodatkowo nasi Changemakerzy wzięli udział w akcji sprzątania Tatr. Wspólnie przeszli szlak od Doliny Strążyskiej do wodospadu Siklawica.

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo 4F Change.

Oddaj