Moda cyrkularna jest przyszłością branży, a ekologia nie jest trendem – 4F Change w podcaście Co z tą modą?  Rafała Reifa.

W drodze do zrównoważonej mody, marki odzieżowe i obuwnicze zmieniają kolekcje na bardziej przyjazne dla środowiska, ograniczają ślad węglowy i plastik. Ale pełna transformacja wymaga też wdrożenia zasad gospodarki obiegu zamkniętego – bo cyrkularność pozwala na bardziej racjonalne wykorzystanie zasobów, które już zostały pobrane i ogranicza odpad jaki branża czy konsumenci pozostawiają po sobie. Marka 4F w niedawno ogłoszonej strategii zrównoważonego rozwoju 4F Change postawiła sobie bardzo ambitne cele wprowadzenia. Chcesz dowiedzieć się więcej?  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Rafała Reifa z Przemkiem Feligą, CSR Project Managerem OTCF S.A.- 4F oraz Zosią Zochniak, współzałożycielką Ubrania do Oddania (które jest partnerem 4F) o tym jak się wprowadza cyrkularność w marce sportowej.

Link do romzowy na Spotify

O autorze podcastu:


Rafał Reif: Szef działu mody i handlu w firmie doradczej Accenture oraz autor podcastu Co z tą Modą- o przyszłości i odpowiedzialności branży mody. Jest ekspertem branży mody oraz szefem działu mody i handlu w Accenture, gdzie odpowiada za rozwój tej praktyki w Polsce. Specjalizuje się w obszarach: zrównoważonej mody, łańcucha dostaw, modeli omnikanałowych i analizy zachowań konsumentów. Doradza największym firmom odzieżowym, obuwniczym oraz handlu detalicznego w Polsce, a także prowadzi badania zachowań konsumentów i analizy zmian zachodzących w branży modowej na świecie.

Jest absolwentem Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz studiów Fashion Brand Management na Polimoda we Florencji.Jego pasją jest sport – fitness, bieganie i snowboard. Interesuje się także kinematografią.

Oddaj swoje ubrania

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do jednego ze sklepów 4F, w których prowadzona jest zbiórka i wrzuć do odpowiednio oznaczonego pojemnika w strefie Wear_Fair.

Oddaj