Znamy już laureatów konkursu Fashion Future, organizowanego przez VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie. Konkurs skierowany był do przyszłych projektantów oraz specjalistów komunikacji wizualnej i stylizacji. Nagrodą główną było stypendium na studia licencjackie oraz wyjazd do Barcelony, ufundowany przez 4F.

Fashion Future to konkurs dla maturzystów, którzy pragną rozwijać umiejętności i profesjonalnie kształcić się w obszarze mody. Celem konkursu jest wsparcie młodych talentów polskiego rynku mody poprzez stypendium edukacyjne.

Najnowsza edycja konkursu obejmowała dwa obszary: projektowanie ubioru oraz komunikację wizualną i stylizację, zatem była dedykowana przyszłym projektantom, stylistom, fotografom i specjalistom zarządzania marką. Tematem przewodnim było CIRCULAR FUTURE – przyszłość mody w kształcie koła.

Konkurs opierał się na idei mody cyrkularnej, która jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju w branży mody. Przyszłość tej branży wymaga odejścia od liniowego modelu produkcji na rzecz modeli cyrkularnych, aby chronić naszą planetę.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczestnicy wypełniali formularz zgłoszeniowy i nadsyłali prace w wybranej kategorii:

  1. Projektowanie ubioru: 3 projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną, wraz z opisem założeń projektowych.
  2. Komunikacja wizualna i stylizacja: spójna mini-kolekcja obejmująca 5 stylizacji całych sylwetek damskich, przedstawionych w formie moodboxów, odnosząca się do motywu przewodniego.

Jury, składające się z wykładowców uczelni oraz przedstawicieli partnera konkursu, wyłoniło piętnastu półfinalistów w każdej kategorii. Zostali oni zaproszeni na seminarium przygotowujące do finałowego projektu konkursowego.

Przyznano dwa równorzędne tytuły Zwycięzcy Konkursu Fashion Future 2024. Stypendia edukacyjne w wysokości 25 tysięcy złotych otrzymały Wiktoria Siecińska (komunikacja wizualna i stylizacja) oraz Julia Korycińska (projektowanie ubioru). Olga Filipowicz otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę od marki 4F – wyjazd do Barcelony, a także zaproszenie na staż w firmie ESOTIQ. Wyróżnienia od Związku Pracodawców Przemysłu Mody LEWIATAN przyznano Wiktorii Siecińskiej i Julii Korycińskiej, natomiast w obszarze projektowania ubioru wyróżniono Maję Wrzos.

Wszyscy finaliści konkursu, którzy rozpoczną studia w 2024 roku, zostaną zwolnieni z opłaty wpisowej.

Konkurs VIAMODA FASHION FUTURE 2024 to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody, przyciągające młodych i utalentowanych projektantów z całej Polski. Tegoroczna, czwarta edycja konkursu, była wyjątkowo zacięta, a poziom prezentowanych prac bardzo wysoki.

 

Zamów kuriera

Spakuj swoje ubrania w karton i zamów bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze.

Zamów
lub

Oddaj stacjonarnie

Przynieś ubrania do salonu 4F – zbiórka prowadzona jest w każdym naszym sklepie – i wrzuć do specjalnego pojemnika oznaczonego logo 4F Change.

Oddaj